| [Camera] Image Sensor | 1/3" CMOS |
|---|---|
| [Camera] Max. Resolution | 2560 (H) × 1440 (V) |
| [Camera] Illumination Distance | Up to 30 m (98.43 ft) (IR) |
| [Camera] Illuminator Number | 1 (IR LED) |
| [Camera] Angle Adjustment | Pan: 0° to 360° Tilt: -10° to 100° |
| [Camera] Lens Type | Fixed-focal |
| [Camera] Focal Length | 2.8 mm; 3.6 mm |
| [Camera] Max. Aperture | F2.0 |
| [Camera] Field of View | 2.8 mm: H: 92°; V: 50°; D: 107° 3.6 mm: H: 75°; V: 41°; D: 88° |
| [Intelligence] Human Detection | Yes |
| [Audio and Video] Video Compression | H.265; H.264; H.264H; H.264B; MJPEG (Only supported by the sub stream) |
| [Audio and Video] Video Frame Rate | Main stream: 2560 × 1440@(1-25/30 fps) Sub stream: 640 × 360@(1-25/30 fps) *The values above are the max. frame rates of each stream; for multiple streams, the values will be subjected to the total encoding capacity. |
| [Audio and Video] Video Bit Rate | H.264: 24 kbps–6144 kbps H.265: 9 kbps–6144 kbps |
| [Audio and Video] Day/Night | Auto(ICR)/Color/B/W |
| [Audio and Video] WDR | Yes |
| [Audio and Video] Motion Detection | OFF/ON (4 areas, rectangular) |
| [Audio and Video] Image Rotation | 0°/180° |
| [Audio and Video] Built-in MIC | Yes, built-in Mic |
| [Audio and Video] Built-in Speaker | Yes, built-in speaker |
| [Audio and Video] Audio Compression | PCM; G.711a; G.711Mu |
| [Network] Network Port | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| [Network] Wi-Fi | IEEE 802.11b/g/n/ax 2.412–2.472 GHz, 2.4 G |
| [Network] Wi-Fi Pairing | Bluetooth pairing |
| [Network] Storage | Micro SD card (support max. 256 GB) |
| [Network] Management Software | Smart PSS Lite;DMSS |
| [Network] Mobile Client | iOS;Android |
| [Function] Abnormal Sound Alarm | Yes |
| [General] Certifications | CE |
| [General] Power Supply | 12 VDC/PoE |
| [General] Power Consumption | Basic: 2.04 W (12 VDC); 4.7 W (PoE) Max.: 2.89 W (12 VDC); 5.85 W (PoE) |
| [General] Operating Temperature | –10 °C to +45 °C (+14 °F to +113 °F) |
| [General] Operating Humidity | ≤95% (RH), non-condensing |
| [General] Camera Button | Reset button |
| [General] Casing Material | Plastic |
| [General] Product Dimensions | 64 mm × 100 mm × 34 mm (2.52" × 3.94" × 1.34") (L × W × H) |
| [General] Net Weight | 0.11 kg (0.24 lb) |
お取扱製品
Dahua:4MP Compact Wi-Fi & PoE Camera
IPC-K1430K-STW
