| [Camera] Image Sensor | 1/3" CMOS |
|---|---|
| [Camera] Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| [Camera] Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s |
| [Camera] Illumination Distance | Up to 30 m (98.53 ft) |
| [Camera] Illuminator On/Off Control | Auto |
| [Camera] Illuminator Number | 2 (Warm light ) |
| [Camera] Max. Aperture | F1.6 |
| [Camera] Field of View | 2.8 mm: H: 98°; V: 55°; D: 115° 3.6 mm: H: 78°; V: 41°; D: 94° |
| [Intelligence] Human Detection | Support the classification and accurate detection of human |
| [Video & Audio] Video Compression | H.264B; H.264; H.264H; H.265 |
| [Video & Audio] Video Frame Rate | Main stream: 1920 × 1080@(1–25/30 fps) Sub stream: 640 × 480@(1–25/30 fps) *The values above are the max. frame rates of each stream; for multiple streams, the values will be subjected to the total encoding capacity. |
| [Video & Audio] Resolution | 1080p (1920 ×1080); 1280 × 960 (1280 × 960); 1280 × 720 (1280 × 720) |
| [Video & Audio] Video Bit Rate | H.264: 32kbps ~ 4096kbps H.265: 12kbps ~ 4096kbps |
| [Video & Audio] Day/Night | Color/B/W |
| [Video & Audio] WDR | DWDR |
| [Video & Audio] Motion Detection | OFF/ON (4 areas, rectangular) |
| [Video & Audio] Smart Illumination | Yes |
| [Video & Audio] Image Rotation | 0°/180° |
| [Video & Audio] Built-in MIC | Yes, built-in Mic |
| [Video & Audio] Audio Compression | G.711a; G.711Mu; PCM; G.726 |
| [Network] Network Port | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| [Network] Wi-Fi | IEEE802.11b/g/n 2.4–2.4835 GHz; 2.4 G |
| [Network] Storage | Micro SD card (support max. 256 GB) |
| [Network] Management Software | Smart PSS; DSS; DMSS |
| [Network] Mobile Client | iOS;Android |
| [General] Power Supply | 12 VDC |
| [General] Power Consumption | Basic: 2 W (12 VDC) Max. (H.265+warm light intensity): 5.3 W (12 VDC) |
| [General] Operating Temperature | –40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F) |
| [General] Operating Humidity | ≤95% |
| [General] Protection | IP67 |
| [General] Casing Material | Metal + plastic |
| [General] Product Dimensions | 131.0 mm × 78.4 mm × 97.2 mm (5.47" × 4.80" × 3.83") (L × W × H) |
| [General] Net Weight | 254.5 g (0.56 lb) |
お取扱製品
Dahua:2MP Fixed-focal Wi-Fi Bullet Network Camera
F2C-LED
