| [Camera] 3MP Indoor Fixed-focal Wi-Fi Pan & Tilt Network Camera | 1/3.2" CMOS |
|---|---|
| [Camera] Max. Resolution | 2304 (H) × 1296 (V) |
| [Camera] Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s |
| [Camera] Illumination Distance | Up to 10 m (32.81 ft) (IR) |
| [Camera] Illuminator On/Off Control | Auto |
| [Camera] Illuminator Number | 1 (IR LED) |
| [Camera] Angle Adjustment | Pan: 0° to 350° Tilt: -5° to 80° |
| [Lens] Max. Aperture | F2.0 |
| [Lens] Field of View | 2.8 mm: H: 99°; V: 55°; D: 117° 3.6 mm: H: 79°; V: 43°; D: 94° |
| [Intelligence] Human Detection | Yes |
| [Video] Video Compression | H.265 |
| [Video] Video Frame Rate | Main stream: 2304 × 1296@(1-25/30 fps) sub stream: 640 × 360@(1-25/30 fps) *The values above are the max. frame rates of each stream; for multiple streams, the values will be subjected to the total encoding capacity. |
| [Video] Resolution | 3M (2304 × 1296); nHD (640 × 360) |
| [Video] Video Bit Rate | H.265: 40 kbps–4096 kbps |
| [Video] Day/Night | Auto(ICR)/Color/B/W |
| [Video] WDR | DWDR |
| [Video] Motion Detection | Yes |
| [Video] Image Rotation | 0°/180° |
| [Audio] Built-in MIC | Yes |
| [Audio] Built-in Speaker | Yes |
| [Audio] Audio Compression | G.711a |
| [Network] Network Port | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| [Network] Wi-Fi | IEEE 802.11b/g/n/ax 2.412-2.472 GHz, 2.4 G,≤20dBm@2400-2483.5MHz |
| [Network] Storage | Micro SD card (up to 256 GB) |
| [Network] Management Software | DMSS |
| [Network] Mobile Client | iOS;Android |
| [Certification] Certifications | CE |
| [Power] Power Supply | 5 VDC, 1 A |
| [Power] Power Consumption | Basic: 1.6 W Max.: 3.8 W (live + IR + PT rotation) |
| [Environment] Operating Temperature | –10 °C to +45 °C (+14 °F to + 113 °F) |
| [Environment] Operating Humidity | ≤95% |
| [Structure] Casing Material | Plastic |
| [Structure] Product Dimensions | φ84 mm × 123.8 mm (φ3.31" × 4.87") |
| [Structure] Net Weight | 206.5 g (0.46 lb) |
お取扱製品
Dahua:3MP Indoor Fixed-focal Wi-Fi Pan & Tilt Network Camera
H3B
